Aktualności

XV MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Mimo deszczowej aury, w dniu 25.05.2022r. nasza dzielna ekipa wzięła udział w Igrzyskach Sportowych, które odbyły się w Lubaniu. Uczestnicy zmagali się w konkurencjach zarówno indywidualnych i zespołowych. Ćwiczyli i ciało jak i umysł. Wrócili z uśmiechami na twarzach, ponieważ zajęli zaszczytne II miejsce. Brawa dla Was !!!

2022-05-26 11:40

WYJAZD DO TEATRU

WTZ ciągle w trasie … Jeszcze nie zdążyły opaść emocje po wczorajszych Targach Warsztatów Zajęciowych w Świdnicy, a dziś czyli 20.05.2022r. Wrocław . Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźniony teatr Arka na wspaniały spektakl. Mieliśmy okazję podziwiać grę aktorów z niepełnosprawnością... wspaniale się ich oglądało. Wrażenia niesamowite. Po spektaklu spacerek po wrocławskim rynku, pełnego straganów, wypełnionego aromatami przeróżnych smakołyków. Był to dzień pełen wrażeń.

2022-05-23 11:45

IV DOLNOŚLĄSKIE TARGI WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ ŚWIDNICA 2022

W dniu 20.05.2022r. , od barwnego przemarszu wokół świdnickiego Rynku rozpoczęły się IV Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej . Nasza placówka była jedną z 21 Warsztatów, które brały udział w tym wydarzeniu. Podczas targów mogliśmy pokazać swoje prace i wyroby rękodzielnicze. Wspólnie z innymi warsztatami wykonaliśmy pracę plastyczną „Solidarni z Ukrainą” oraz zatańczyliśmy taniec Jerusalema. Nasza podopieczna Agnieszka przepięknie zaprezentowała się na scenie . Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Do zobaczenia za rok!

2022-05-23 11:42

Wyjazd do Wrocławia

Piątek 13-go dla kilku uczestników naszego Warsztatu okazał się dniem bardzo radosnym, ponieważ mogli pojechać do Wrocławia na piknik zorganizowany z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami, którego inicjatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i partnerzy. Nasze wrażenia??? Niesamowite. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe występy artystyczne i posłuchać prawdziwej arii operowej .Kilkanaście organizacji i instytucji zaprezentowało swoje działania, wyroby i usługi. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu.

2022-05-16 09:43

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

5 maja - dziś obchodzimy Dzień walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. "Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować." Anna Dymna. W tym szczególnym dniu również MY, kadra WTZ, chcemy zaznaczyć, że nasi podopieczni są dla nas ważni i wyjątkowi. Przygotowaliśmy dla uczestników słodki poczęstunek, którym wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach . A to dla nas największe podziękowanie .

2022-05-06 11:53

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie