Aktualności

ZAJĘCIA Z CERAMIKI

Wczoraj nasi uczestnicy odwiedzili pracownię ceramiczną, znajdującą się w Domu Kultury. Przesympatyczna pani Justyna wprowadziła nas w świat gliny, poznaliśmy tajniki procesu wyrabiania i wypalania tego tworzywa. Pod czujnym okiem naszej instruktorki powstały miseczki - baranki, miseczki - zajączki, a nawet jeden koszyczek wielkanocny. Bawiliśmy się przy tym znakomicie. Mamy nadzieję i ochotę na więcej

2022-03-18 10:30

POMAGAMY JAK MOŻEMY

W związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wyszli z inicjatywą pomocy i zebrali najpotrzebniejsze rzeczy, które przekazali do miejscowego punktu Caritas. BRAWO MY!

2022-03-17 10:48

DZIEŃ KOBIET NA WTZ

Dzisiejszy dzień , czyli 8 marca rozpoczął się bardzo miło. Panowie spisali się medal i zasypali nas pięknymi życzeniami, kwiatami i słodyczami . Tego dnia WTZ dla naszych uczestniczek zmienił się w profesjonalny salon piękności . Był manicure , były maseczki oczyszczające i pielęgnujące . Potem w ruch poszły podkłady ,pudry , róże, i tusze. Efekt po prostu WOW ! W czasie kiedy kobietki robiły się na bóstwo , panowie nie próżnowali . Zmywali naczynia , sprzątali a na koniec przygotowali pyszną zupę. Potem wszyscy razem braliśmy udział w konkursach , które były nie lada wyzwaniem . Uczestnicy na czas przeszywali guziki , ubijali pianę z białek , przykręcali i odkręcali śrubki , wbijali gwoździe - kto pierwszy ten lepszy . Działo się !

2022-03-17 10:43

BARDZO TŁUSTY CZWARTEK ;)

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła - dobrych pączków nasmażyła . U nas nie Bartkowa, ale p. Kasia wraz ze swoją grupą z pracowni gospodarstwa domowego zrobiła i nasmażyła nie pączków ale równie pysznych faworków . Jest szereg przesądów związanych z tym świętem ,np. ten, kto w Tłusty Czwartek nie zje przynajmniej jednego paczka, nie będzie mu się wiodło przez cały kolejny rok . Więc do dzieła, a my ze swojej strony życzymy smacznego .

2022-03-17 10:40

11 luty - Światowy Dzień Chorego.

30 lat temu, dokładnie 13 maja 1992r., papież Jan Paweł II, ustanowił dzień 11 lutego, Światowym Dniem Chorego. Znaczenie tego święta ma na celu zwrócenie uwagi na tych, którzy cierpią na duszy i na ciele oraz na osoby, które wspierają i opiekują się osobami chorymi. Z tej okazji grupa naszych uczestników wraz z terapeutami wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej.

2022-02-11 12:27

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie