Aktualności

Jak żyć...

Tragiczna sytuacja dotyczy także naszego Warsztatu, gdzie codziennie w terapii uczestniczy 30 uczestników. Każdy kolejny rok jest coraz trudniejszy, ale obecny jest bardzo trudny. Nie chcemy nawet myśleć co będzie w kolejnym roku. Zarobki na poziomie najniższej krajowej oraz wybory co kupić to już codzienność. Wykwalifikowaną kadrę trzyma tylko dobre serce, bo o satysfakcjonujących zarobkach dawno zapomnieliśmy . Apelujemy więc do posłów, senatorów o zauważenie problemu i głos w tej sprawie. https://razemztoba.pl/ogolnopolskie-forum-wtz-dla-naszego-srodowiska-zaczyna-sie-powolna-agonia-pomozcie/?fbclid=IwAR1WXzH2l6p6ysk4KjKVn9xLxb4GXoDKCqSVVQ6VvUyOJCs4AfwDncRKurg

2022-07-06 12:26

SZKOLENIE Z CYJANOTYPII

W dniach 20.06.2022r.—21.06.2022r. Odbyło się szkolenie z cyjanotypii— zwaną dziś fotografią szlachetną. Została odkryta w połowie XIX w. Po raz pierwszy wykorzystała ją Anna Atkins. Była botanikiem, klasyfikowała rośliny i szukała sposobu na utrwalenie swojej pracy. Wykorzystała technikę cyjanotypii, naświetlając i opisując klasyfikowane rośliny. Zajęcia te okazały się bardzo twórcze dziękujemy Marcie Węgrzyn za pokazanie nam zupełnie innej sztuki, za cierpliwość i zaangażowanie.

2022-06-22 10:47

DNI CHOJNOWA 2022

W tym roku po raz pierwszy w historii obchodów Dnia Chojnowa nasi uczestnicy wraz z kadrą, w dniu 11.06.2022r. wzięli udział w uroczystym korowodzie, który odbył się pod hasłem : „Zdrowo—Kolorowo”. Ubrani w jednakowe, zielone koszulki z naszym logo, z uśmiechami na twarzach dumnie maszerowaliśmy przez cały Rynek. Prezentowaliśmy się pięknie! W tym dniu wystawiliśmy również kramik z naszymi wyrobami i produktami, które na co dzień tworzymy z naszymi uczestnikami podczas zajęć. Można też było nabyć pyszną mrożoną kawę oraz ciasteczka naszej produkcji. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok.

2022-06-22 10:45

BEZ BARIER I NA SPORTOWO

Rodzina bez barier” - pod takim hasłem odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie piknik integracyjny. Impreza ta była okazją do rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim do integracji środowisk Warsztatów Terapii Zajęciowej z Legnickiego Pola, Chojnowa, , podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Prząśniku, Środowiskowych Domów Samopomocy z Chojnowie i dzieci z Domu Dziecka w Golance Dolnej. Nasz Warsztat był jednym z organizatorów całego przedsięwzięcia. Przygotowaliśmy pyszne smalczyki — wege i tradycyjny, ogóraski małosolne, kilka rodzajów ciasteczek oraz lemoniady. Cieszymy się bardzo, że wszystkim bardzo smakowało i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się zobaczymy.

2022-06-22 10:33

8 EDYCJA MISTRZOSTW POLSKI W PŁUKANIU ZŁOTA

Dokładnie o godzinie 9:00 - 3 czerwca delegacja WTZ Chojnów rozpoczęła przygodę z 8. edycją Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie. Emocji nie zabrakło!!! Tegoroczne mistrzostwa nastrajały średniowieczne klimaty, gro znajomych nam już osób dostarczyło mocy uśmiechu, a przywiezione złoto... no właśnie - może zainwestujemy w krypto waluty lub paliwo. Fundacji Animus dziękujemy za pamięć i współpracę i z naszej strony już teraz: do zobaczenia za rok!!!

2022-06-07 11:13

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie