Aktualności

NASZE SZKOLENIE

Dziś, 26.04.2022r. odbyło się kolejne szkolenie dla nas - kadry WTZ. Trenowaliśmy swoją sprawność manualną i ćwiczyliśmy sploty w Makramie. Jak nam poszło??? Sami oceńcie. Ale my zostaliśmy bez reszty wkręceni...w sznurki:))

2022-05-06 11:48

SPOTKANIE W DOMU SCHRAMA

Dzisiaj mieliśmy przyjemność poznać i wysłuchać dr Dominika Sikorskiego - geografa i historyka, a prywatnie tatę Oli, której obrazy oglądaliśmy na wystawie pt. "Kolory duszy" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ola Sikorska, to mała wojowniczka która jest osobą autystyczną. To właśnie jej był poświęcony wykład. Pan Dominik przekazał nam nie tylko wiele faktów związanych z tą chorobą, ale przede wszystkim opowiedział nam jak wygląda codzienne życie z autystycznym dzieckiem. Pan Dominik opowiedział nam również o ciągłej walce, jaką musi podejmować każdego dnia o lepszą przyszłość dla Oli i o emocjach jakie mu towarzyszą. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie na to niezwykle ciekawe spotkanie.

2022-04-06 10:15

Pracujemy jak mróweczki

W drugiej połowie marca, po bardzo długiej przerwie, nasi uczestnicy, podzieleni na grupy, rozpoczęli praktyki w sadzie. Ich zadanie polega głównie na grabieniu liści i porządkowaniu alejek między drzewkami. Praca ta pokazała jak nasi podopieczni wspaniale potrafią ze sobą współpracować . Był ogień!!! W tym miejscu bardzo dziękujemy p. Baszczynowi. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość, dalszej owocnej współpracy.

2022-04-01 12:05

Wózki biegowe dla osób z niepełnosprawnością na Dolnym Śląsku

Na prośbę Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, przekazujemy świetną informację, zwłaszcza dla miłośników wędrówek. W kilku miejscach pojawiły się wózki dla osób z niepełnosprawnością, które można bezpłatnie wypożyczać! Szczegóły na plakacie. więc - w drogę :-)

2022-04-01 11:39

Pierwszy Dzień Wiosny

Wczoraj, czyli w pierwszym Dniu Wiosny , tradycyjnie paliliśmy Marzannę - prasławiańską boginię śmierci i zimy. Jej zniszczenie symbolizuje zejście zimy do podziemi. Marzanna oprócz śmierci symbolizuje też odrodzenie. A jak było już ognisko o przy okazji kiełbaski. Ale najpierw trochę pracy i rekreacji. Pogoda i humory dopisały

2022-03-22 10:34

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie