Aktualności

Nogi z kolorowymi skarpetkami na stopach, siedzących w kole

DZIEŃ RÓŻNYCH SKARPET 21.03.2023r.

Tego dnia nie tylko obchodzimy pierwszy dzień wiosny, ale również kolejny już Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem stało się zakładanie skarpet nie do pary. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa, dostrzeżenie ich potrzeb oraz dążenie do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Życzymy wszystkim tym wyjątkowym osobom wiele radości, satysfakcji i życzliwości.

2023-03-28 12:35

Grupa ludzi stoi obok siebie. Za nimi kolorowa Marzanna

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Nareszcie nastał ten długo dzień - pierwszy dzień wiosny. I chociaż pogoda nie była iście wiosenna to wcale nam nie przeszkodziła w wyjściu na warsztatową działkę. Jak tradycja nakazuje, godnie pożegnaliśmy zimę. Mamy nadzieję, że prędko nie wróci.

2023-03-28 12:31

Kobieta w szarej bluzce stoi i trzyma blachę pełną oponek

BARDZO TŁUSTY CZWARTEK 16.02.2023r.


Dawniej Tłusty Czwartek był dniem, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie polegało na jedzeniu tłustych potraw, w szczególności mięs, a pączki były przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną.
Na naszym Warsztacie tradycja została zachowana, jednak zdecydowanie wolimy pączki z marmoladą, a mięso zastąpiliśmy faworkami. Było tłusto i pysznie. Podobno zjedzenie jak największych ilości tych słodkości ma przynieść szczęście i powodzenie. Możemy obiecać, że zrobimy co w naszej mocy, by tak się stało!

2023-02-20 10:03

Kobieta i mężczyzna stoją obok siebie i trzymają napis Walentynki

ZABAWA WALENTYNKOWA

W czasie, gdy na dworze szaro , buro i ponuro, zdarza się dzień ten jedyny w swoim rodzaju —kolorowy, radosny i gorący. Właśnie dziś 14.02.2023r. obchodzimy Walentynki, święto miłości.
Z tej okazji były tańce, zabawy i konkursy, a nich ten najważniejszy - na Króla i Królową Balu. Była ścianka i zdjęcia na niej jak na prawdziwych celebrytów przystało. Bawiliśmy się znakomicie, humory dopisały, szczególnie że każdy dostał swoją walentynkę.

2023-02-15 10:54

kobieta kroi wędlinę i patrzy w obiektyw

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Dnia 9 lutego swoje święto ma pizza —jedno z najbardziej znanych i lubianych dań na całym świecie.
Z tej okazji nasza zdolna grupa z pracowni gospodarstwa domowego przygotowała nam blachy pizzy z różnymi dodatkami. Stwierdzamy z całą pewnością, że takie święta powinny zdarzać się zdecydowanie częściej.

2023-02-10 10:00

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie