Aktualności

Szkolenie z Carvingu

W poniedziałek, 20.09.2021r. mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z Carvingu . Jest to sztuka polegająca na rzeźbieniu w owocach i warzywach. Carving w krajach azjatyckich znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się on z Tajlandii i jest tradycyjnym elementem tajskiego święta Loy Krathong. Carving uznawany za dziedzictwo narodowe Tajlandii. Z tego miejsca bardzo chcieliśmy podziękować p. Tomaszowi, który zechciał się podzielić wiedzą na temat tworzenia tych małych dzieł sztuki i wykazał się ogromną cierpliwością w stosunku do naszych (nie)idealnych umiejętności.

2021-09-23 12:01

Szczepienia przeciw grypie

Kierownik Przychodni Rejonowej zaprasza na szczepienia przeciw grypie. Więcej informacji pod numerami podanymi na plakacie oraz w Przychodni.

2021-09-17 10:10

Spacer śladami historii

W tym tygodniu ruszyliśmy w miasto i skorzystaliśmy z oferty przygotowanej przez nasze Muzeum Regionalne. W rolę przewodnika wcielił się sam p. dyrektor Mariusz Garbera. Dzięki niemu mogliśmy poznać różne historie, związane z najważniejszymi zabytkami naszego miasta. Pan Mariusz z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o różnych kolejach losu, jakie spotkały nasze miasto...a bywało różnie... Jeżeli jesteście spragnieni niezwykłych opowieści o Chojnowie i chcecie spojrzeć na nasze uliczki z innej perspektywy, koniecznie wybierzcie się na taki spacer z przewodnikiem. Gorąco polecamy wszystkim. Naprawdę warto!

2021-07-15 10:47

Wyjście na trening ekonomiczny

W ramach treningu ekonomicznego nasi uczestnicy wybrali się do restauracji. A jak wiadomo nie od dziś, grupowe wyjścia są najlepszą metodą integracji. Po zajęciu miejsc, przyszedł czas na wybór dań z karty. Okazało się, że nasi podopieczni doskonale wiedzieli na co mają ochotę. Prym wiodły pizze, sałatki, lody i kawy mrożone. Dzięki takim spotkaniom uczestnicy mają możliwość rozwijania i doskonalenia umiejętności interpersonalnych, mogą sami decydować o tym, co zamówić oraz samodzielnie złożyć zamówienie. Wiedzą również, jak prawidłowo zachować się w restauracji i stosować zasady Savoir-vivr.

2021-07-14 12:02

Dzieła sztuki - MAKRAMA

Tydzień rozpoczęliśmy kolejnym szkoleniem. Tym razem była to makrama, czyli sztuka wyplatania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Metoda ta daje nieograniczone możliwości w tworzeniu bardzo różnych wzorów. Szybko przekonaliśmy się, że z pozoru łatwe i proste rzeczy, wymagają ogromnej cierpliwości, czasu i oczywiście...kilometrów sznurka. Dzięki p. Karolinie powstały, naszym zdaniem, piękne breloczki, kwietniki i liście. Oglądajcie i podziwiajcie!

2021-07-14 10:55

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie