Aktualności

Poranne espresso

Dzisiaj, 17.11.2021 odwiedziły nas panie z WTZ Promyk oraz Słoneczko z Lubina i przywiozły ze sobą ekspresy do kawy . przedstawiły nam pokrótce skąd się wywodzi nazwa kawa, z jakiego kraju pochodzi i z czego się składa . Dowiedzieliśmy się o właściwościach prozdrowotnych kawy, jej rodzajach i w jakich formach występuje. Poznaliśmy również bardzo ciekawy zawód baristy, który o kawie i sposobach jej przyrządzania wie wszystko . Ze zdobytej wiedzy rozwiązywaliśmy test, a nagrodą była duża porcja wyśmienitej kawy . Panie opowiedziały nam również co nieco o zawodzie cukiernika. Jest to praca wymagająca ogromnej wiedzy i cierpliwości. Wiemy, w jaki sposób powstają cukiernicze dzieła sztuki i jak długo to trwa... Uczestnicy mieli okazję zrobić pyszne i zdrowe ciasteczka owsiane. Wykrawali z ciasta różne kształty i wzory. Oczywiście do gotowych ciasteczek każdy dostał po szklance gorącej kawusi. Był to bardzo słodki i aromatyczny dzień .

2021-11-19 11:43

Obchody dnia 11 listopada

Słowami hymnu państwowego rozpoczęliśmy uroczyste obchody Dnia Niepodległości . Uczestnicy ubrani w barwy narodowe, podkreśli tym samym powagę tego dnia. Była dekoracja, zrobiona specjalnie na tę okazję i występ kliku naszych podopiecznych, którzy przedstawili nam krótki zarys historii. Wsłuchiwaliśmy się w słowa Józefa Piłsudskiego, Marii Konopnickiej czy Jana Pawła II. Tekstom towarzyszyła przepiękna i poruszająca muzyka Fryderyka Chopina . Dzień zakończyliśmy konkursem wiedzy o Polsce i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych .

2021-11-15 12:01

Będziemy w telewizji!

W dniu 09.11.2021r. skromne progi zawitała ekipa telewizyjna z ośrodka TVP 3 Wrocław!!! Przyjechała do nas reporterka p. Halina Łabędzka, operator kamery p. Jarek Radwański oraz dźwiękowiec p. Michał Matusz. Ta niecodzienna wizyta miała związek ze szkoleniami, które miały miejsce na naszych Warsztatach w ostatnich czterech latach. Przy okazji ekipa telewizyjna mogła zobaczyć, jak wyglądają nasze zajęcia. Odwiedzili po kolei nasze pracownie, w których jak zwykle bardzo wiele się dzieje. A i my mogliśmy podejrzeć, jak wygląda nagrywanie programu "od kuchni" . Materiał nagrany będzie można zobaczyć w TVP 3 Wrocław już w czwartek, 18.11 po wieczornym wydaniu Faktów, o godz. 19.05.

2021-11-15 11:58

Głuchowice - "wioska rzeźbą stojąca"

Korzystając z pięknej jesiennej pogody grupa uczestników WTZ Chojnów zawitała do wcześniej wspomnianych Głuchowic. Nasza obecność nie była przypadkowa - praca w drewnie, a dokładniej rzeźba jest elementem ergoterapii, uczy cierpliwości, dokładności, pobudza motorykę małą i dużą, zmysły i wyobraźnie. Ta mała miejscowość w gminie Miłkowice musiała zagościć na naszej mapie odwiedzonych miejsc. We wsi znajduje się około 100 rzeźb, a plenery rzeźbiarskie stały się tradycją jak mówi Sołtys, którego dłoń w dniu dzisiejszym mieliśmy okazję uścisnąć.

2021-10-21 10:07

Wyjazd do ZOO

W tym miesiącu postanowiliśmy inaczej niż zwykle zrealizować z uczestnikami trening ekonomiczny. A mianowicie w dniu 14.10.2021r. wybraliśmy się do wrocławskiego. Był to dzień pełen atrakcji! Uczestnicy, z pomocą terapeutów, zakupili bilety wstępu, a kiedy zrobili się głodni, poszliśmy do restauracji. Nasi podopieczni cierpliwie stali w kolejce, aby złożyć zamówienia, które potem sami odbierali. W Ogrodzie zwiedziliśmy słynne Afrykarium - z całą gamą pięknych i egzotycznych zwierząt. Odwiedziliśmy ostoję wilków, niedźwiedzi i żubrów. Mieliśmy okazję pogłaskać kozy i owce na dziedzińcu. Widzieliśmy też kotiki, które za jedzenie potrafią wykonywać różne sztuczki! Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni. I wiecie co? Mamy już pomysły na kolejne treningi!

2021-10-21 09:59

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie