Galeria

Klekusiowo 12 października

Witamy Was Zawitała już do Nas jesienna aura a wraz z nią piękna pogoda co zachęciło Naszych uczestników do aktywnych spacerów do Parku , do lasu oraz wszędzie tam gdzie można było uzbierać niezliczone ilości żołędzi, kasztanów, szyszek. Dla Nas spadające kasztany czy żołędzie są oznaką trwającej jesieni i zbliżającej się zimy, czasami wykorzystujemy je jako elementy dekoracji do różnego rodzaju rękodzieł, natomiast dla zwierząt stanowią one posiłek, którego same nie są w stanie sobie zapewnić. Mieliśmy spore chęci, zapał i też wiele rąk do pracy dzięki czemu nasze zbiory wyglądały całkiem pokaźnie. A te wszystkie działania w ramach wsparcia dla zwierząt. Klekusiowo to Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt im. św Franciszka z Asyżu mieszczący się w Tomaszowie Bolesławieckim. Ten humanitarny cel dla którego działaliśmy pokazał jak ważne jest dla Naszych uczestników dobro zwierząt. A więc pomagajmy i odwiedzajmy takie miejsca.

2018-10-12 14:04

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

A u nas trochę zaległości ale lepiej późno niż wcale. Nie tak dawno bo 14.09. br. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie wzięli udział w bardzo ciekawym wydarzeniu jakim był Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie pod w/w hasłem miało miejsce w Lubinie, gdzie również udało Nam się odwiedzić Stary Ratusz, zobaczcie sami co zobaczyliśmy. Dla Nas całość wydarzenia była bardzo interesująca.......

2018-10-05 11:37

Paraolimpiada 2018

W dniach 19-20.09.2018 odbyła się XVI edycja Legnickiej Paraolimpiady TPD 2018 zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejskiego Przyjaciół Dzieci w Legnicy . W pierwszym dniu 19 września odbyły się zawody pływackie na basenie "Bąbelek" w Legnicy. Udział wzięli Eryk Ziembikiewicz oraz Rafał Szulc . W kategorii powyżej 18 lat Rafał zajął 2 miejsce w pływaniu stylem dowolnym . 20 września odbyła się główna część Paraolimpiady na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Odbyło się 6 konkurencji m.in: Biegi przełajowe na 60m, 100m, 300m, rzut dyskiem plastikowym, rzut do kosza, rzut piłką lekarską łucznictwo,kręgle. Udział wzięli Rafał Szulc, Daniel Kazanecki, Agnieszka Bieniek,Kamila Szukało, Krzysztof Bieniek, Bartosz Roztoczyński. Impreza połączona była z pożegnaniem lata na której obecne były przedszkolaki , odbywały się tańce , śpiewy, loteria fantowa oraz gorący posiłek dla wszystkich uczestników. Wszyscy w tym dniu pokazali swoją duszę sportowca .

2018-10-01 12:02

Targi Warsztatów -Bolesławiec 07.09.2018r.

"Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka, konduktorze łaskawy zawieź nas do ......Bolesławca na Targi Warsztatów. Tak było 07 września w piątek kiedy to część brygady z Wtz Chojnów pojechała na powyższe wydarzenie pociągiem, natomiast pozostali zostali przewiezieni busem. Na miejscu wydarzenia można było ujrzeć stoiska z rozmaitościami, darami natury, rękodziełami, a wszystko to było dziełem człowieka i pozwoliło nam nie tylko nacieszyć oko, ale także była okazja do nabycia pięknych pamiątek. My jako Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie również mogliśmy pochwalić się naszymi wyrobami, które przygotowane zostały ze szczególna starannością. Cała "Impreza twórczości Warsztatów" odbyła się w klimatycznej oprawie, a dodatkową atrakcją był taniec do piosenki Ryszarda R. pt; "Jedzie pociąg z daleka" a także gry, zabawy oraz nauka rękodzielnictwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej galerii.

2018-09-10 15:20

Zwiedzanie Muzeum w Chojnowie

Z życia Warsztatu - dziś czyli 26.07.2018r. wybraliśmy się grupą do Chojnowskiego muzeum aby nie tylko obejrzeć ale również posłuchać ciekawostek na temat wystawy: "Grzybiany. Dolnośląski Biskupin i jego tajemnice". Zwiedzanie muzeum było krótkie jednak bardzo treściwe. Dowiedzieliśmy się wiele na temat wykopalisk sprzed wielu tysięcy lat. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas.

2018-07-26 14:31

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie