Galeria

Spotkanie Wigilijne 2018r.

Wigilia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domu Schrama 11 grudnia 2018 r. Dziękujemy współorganizatorom za pomoc oraz wszystkim gościom za przybycie.

2018-12-13 13:57

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2018r.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu był mroźny ale bardzo świąteczny. Mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych stoisk pachnących piernikami, świecących kolorowo co w efekcie tworzyło ciepły nastrój, zachęcający do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca.

2018-12-06 10:40

Andrzejki 2018r.

Andrzejki to święto znane od wieków i w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż wróżyły. Wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego męża, tego jak będzie wyglądał skąd pochodził i jak się nazywał. Kiedyś kawalerowie nie obchodzili święta Andrzejek, bo dla nich były Katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają i mężczyzn i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe. Andrzejki były dawniej ostatnim momentem na zabawę, tuż przed adwentem. Kończyły zwykły okres w kalendarzu liturgicznym, bo pierwsza niedziela po Andrzejkach to właśnie pierwsza niedziela adwentu. Teraz, gdy adwent jest postrzegany jako czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, to zabawa w czasie jego trwania nie jest zakazana, dlatego w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej skorzystaliśmy z tej sposobności i urządziliśmy wspólną zabawę z wróżbami. Było lanie wosku, rzucanie obierkami od jabłek i wiele innych. Dziękujemy Pani praktykantce Paulinie za pomoc w przygotowaniu zabaw. Było śmiesznie, słodko, pysznie i zabawnie.

2018-11-23 10:58

Konkurs malarski 15 listopad 2018r.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących " Dajmy szansę" w Chojnowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Chojnowie przekazało Nam zaproszenie do udziału w konkursie malarskim pt: "Polska Piękna Niepodległa" który odbył się w dniu 15 listopada br. o godz.11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Nasi uczestnicy, którzy wzięli udział w konkursie to Barbara Kazanecka oraz Tomasz Kaszczyszyn, którzy otrzymali nagrody za uczestnictwo w konkursie. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, natomiast Naszym uczestnikom gratulujemy udziału i pięknych prac.

2018-11-23 09:53

Karaoke 2018

Nasz Tegoroczny VII Konkurs Karaoke dla osób z niepełnosprawnością odbył się w przyjaznej atmosferze w otoczeniu niezwykle uzdolnionych wokalnie artystów. Poziom poszczególnych wykonawców był bardzo, ale to bardzo wysoki i trzeba przyznać, że naprawdę przyjemnie było posłuchać uczestników w piosenkach, które były piękne, wartościowe, ale zarazem trudne. Wszyscy biorący udział uczestnicy z poszczególnych placówek poradzili sobie doskonale, a tym samym podnieśli poprzeczkę jeszcze wyżej. Bardzo się z tego cieszymy i serdecznie wszystkim gratulujemy. Placówki, które wzięły udział w tym roku to: WTZ Trzebnica, WTZ Strzegom, WTZ Caritas Legnica, ŚDS Złotoryja, WTZ Bolesławiec, DPS Legnickie Pole, WTZ Legnickie Pole, WTZ Akademia Życia Lubin, ŚDS nr w Chojnowie, ŚDS nr 2 w Chojnowie, WTZ Świerzawa, WTZ Jawor, DOPR "Niebieski Parasol" Chojnów, WTZ Świdnica, WTZ Przytulisko Lubin, WTZ Chojnów. Nasze spotkanie miało charakter konkursu , dlatego obecne było z Nami także Jury, które oceniało występy w składzie: Przewodniczący Jury: Pan Zenon Chmielewski Pani Regina Woźna - członek jury, Pan Dariusz Wołoszyn członek jury. Dziękujemy wszystkim obecnym placówkom, a także zaproszonym gościom, przedstawicielom władz Powiatu, Miasta oraz Gminy za przybycie oraz współorganizatorom oraz sponsorom spotkania za wszelką okazaną pomoc. Było nam miło że mogliśmy się spotkać w tak zacnym gronie aby wspólnie dołączyć do obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

2018-11-21 15:17

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie