Aktualności

STOP! wypalaniu traw
Ostatnimi czasy wypalanie traw dosięgło również mienie, a co za tym idzie miejsce rehabilitacji uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Umyślne zaprószenie ognia przez nieodpowiedzialnego człowieka, który swoim czynem chciał pozbyć się kłopotu z wykaszaniem przydziałowych rowów mogło doprowadzić do niemałej tragedii. Ogień niosący się po suchej trawie dotarł do rowu sąsiadującego z warsztatową działką, skąd wdarł się na jej teren. Część traw oraz krzewów uległa spaleniu, co gorsza płomień przedostał się w okolice altany i jedynie interwencja straży pożarnej uratowała ją od spalenia. Chcielibyśmy również przypomnieć, iż wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
data publikacji: 2015-03-12 16:41
 
"Malujemy samodzielnie i z pomocą" - aktualizacja
To już IV edycja wystawy organizowanej przez Chojnowską Bibliotekę - "Malujemy samodzielnie i z pomocą" czyli przegląd prac pochodzących z placówek: WTZ Chojnów, ŚDS "Lilia" oraz przy ul. Reja w Chojnowie jak i Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Podczas wizyty 4 lutego 2015 roku samych artystów z wyżej wymienionych miejsc obecne również były Władze miasta Chojnów - każdy wcześniej wspomniany artysta (a było ich 45-ciu) otrzymał upominek z rąk burmistrza - Jana Serkiesa, poczęstunek po wernisażu dopełnił uroczysty dzień. Warto wspomnieć, iż jest jeszcze możliwość obejrzenia prac, a liczba dzieł w tym roku dobiła do 180. Zapraszamy do Biblioteki w Chojnowie, a przedsmak przedstawiamy w galerii pochodzącej ze strony organizatorów.
data publikacji: 2015-02-22 15:15
 
Warsztat w walentynkowym blasku...
Jak co roku 14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. 13 lutego w wigilię tego święta WTZ przy ulicy Kolejowej 9 również zaczerwienił się od serc, nie brakowało konkursów, tańców oraz pysznych przekąsek. Mogliśmy zaznajomić się z genezą tego święta, wykazać w konkurencjach sprawnościowych czy wymagających pogłówkowania. Była to świetna okazja do integracji, czy oderwania się od codzienności.
data publikacji: 2015-02-22 14:24
 
W KARNAWALE SAME BALE
12 luty 2015r. był bardzo przyjemnym dniem w życiu zarówno Warsztatu Terapii Zajęciowej, jak i Środowiskowego Domu Sapompomocy przy ulicy Sobieskiego oraz Reja z Chojnowa. Dzień ten to czas, w którym nasi uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi, oraz żyłką rywalizacji, a wszystko to z okazji zorganizowanego w Ceglanym Dworku (Chojnów ul. Tulipanowa 1) BALU KARNAWAŁOWEGO. Taneczna muzyka, konkursy, pyszne jedzenie, wybory najlepszego tancerza i tancerki balu oraz najlepszych przebrań karnawałowych, a co najważniejsze doborowe towarzystwo… Szczególne podziękowania należą się Właścicielom Sali „Ceglanego Dworku” oraz wszystkim zaangażowanym, jak i Gościom, którzy swoją obecnością stworzyli niesamowitą atmosferę i rozświetlili zimowe dni kolorowymi i rozmaitymi przebraniami.
data publikacji: 2015-02-22 14:01
 
wtz-chojnow@wp.pl  / tel: (76) 8-188-214 / ul. Kolejowa 9, 59-225 Chojnów 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie